Nowości

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa
  • data dodania: 22-01-2016 14:03:28
  • kategoria: diecezjalne
photo
Z przyjemnością przypominamy, że Gdański oddział Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w lutym 2015 roku zainicjował w Polsce obchody Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa. Jest to innowacyjny w Polsce projekt Kampanii Społecznej będący częścią międzynarodowej inicjatywy Marriage Week International, której pomysłodawcą jest Brytyjczyk – Richard Kane. Pierwsze obchody Marriage Week miały miejsce w roku 1997 w Anglii. Dziś Marriage Week działa już w 22 krajach, na 4 kontynentach, zawsze w tym samym terminie 7-14 lutego.
www.marriage-weekinternational.com

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa to:
- Społeczna kampania promująca tę szczególną, komplementarną więź kobiety i mężczyzny, mająca na celu propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie.
- Okazja, by inspirować małżonków do rozwoju osobistego i podnoszenia swoich kompetencji interpersonalnych (takich jak m.in. efektywna komunikacja, rozwiązywanie konfliktów, etc.) oraz do twórczego spędzania czasu razem w celu budowania i umacniania bliskiej więzi.
- Bardzo przyjazna i atrakcyjna forma stworzenia społecznej tradycji celebrowania diady małżeńskiej.

W tym roku zaprosiliśmy do współtworzenia tej kampanii z nami wielu partnerów, dzięki czemu jej rozmach jest dużo większy - obejmujemy swym zasięgiem Trójmiasto, Powiat Wejherowski a także Jastarnię i Pierwoszyno. Zachęciliśmy również inne miasta do włączenia się do tej akcji.

Zapraszamy wszystkich Członków naszego Oddziału do korzystania z różnorodnych wydarzeń w ramach Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa w dniach 7 - 14 luty 2016r. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej: www.tydzienmalzenstwa.pl.

Zachęcamy również, aby promować szeroko tę inicjatywę - zarówno poprzez rozsyłanie plakatów do potencjalnych odbiorców czy instytucji a także poprzez pobranie z Ośrodka Rozwoju Osobistego plakatów papierowych i umieszczenie ich w strategicznych miejscach.

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie
w imieniu Organizatorów i Zarządu
Agnieszka Kamińska
(Przewodnicząca SPCh o/G)
dodał(a): G.K.Gilewicz

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przegladarki oznacza zgodę na to)

Nasza strona: